Kościół w Sieci

O nas

Żyjemy w świecie, czyli i w necie, z przekonaniem, że ani jednego ani drugiego nie trzeba porzucać, aby znaleźć zbawienie. Motto, które towarzyszy „Kościołowi w sieci” dotyczy wolności, ale nie chodzi o życie bez zasad. Wierzymy, że wolność ma swoje źródło w wierze w Boga, a człowiek jest stworzeniem, które zawdzięcza Mu życie.

Za każdym projektem czy wydarzeniem stoją ludzie, również i za tym. W zakładce Partnerzy wymieniliśmy strony, które zainicjowały ten projekt i go realizują. A w tym miejscu chcemy przedstawić nasze główne cele, bo to one od początku nam towarzyszyły, motywują nas i łączą.

Pierwszy: Są osoby w Kościele, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w życiu wspólnotowym, a chętnie wzięłyby udział w nabożeństwie, spotkaniu, wykładzie biblijnym, czy skorzystały z innych programów. Zebraliśmy to w jednym miejscu, skategoryzowaliśmy, żeby można było łatwiej i szybciej do tego dotrzeć.

Drugi: Zdajemy sobie sprawę, że są osoby, które są ciekawe innych, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o luteranizmie. Tutaj będą mogły to odkrywać.

Trzeci: Każda parafia działa w swoim niepowtarzalnym stylu i może dzielić się swoimi zasobami z szerszym gronem odbiorców, dlatego to miejsce.

Chcemy także dawać możliwość doskonalenia e-warsztatu, wymiany informacji i wiedzy, wszystkim parafiom i i osobom zainteresowanym aktywnością kościelną w sieci, poprzez organizowanie webinariów z udziałem ekspertów z danych dziedzin i tematów.


magnifiercross